Straż wsparciem w dobroczynności

Straż Miejska istnieje nie tylko, aby chronić społeczność Przemyśla, ale również po to by służyć jej w potrzebie. Z tego powodu aktywnie uczestniczy w wielu akcjach wspierających mieszkańców.
 

„Gorący Posiłek dla Osób w Potrzebie”, to program, który ma na celu wspierać osoby bezdomne i niezamożne, poprzez dostarczanie im ciepłych posiłków. Jest to pomoc doraźna i ma zakończyć się wraz z końcem mroźnych dni.
Pod honorowym patronatem prezydenta Wojciecha Bakuna, radnych: Marcina Kowalskiego, Tomasza Leszczyńskiego, Mirosława Majkowskiego, Moniki Jaworskiej, a także dyrektor SOSW1 Doroty Wiech – Iwaneczko i dyrektor POSiR Grety Ostrowskiej.
Posiłki są dostępne dla osób w potrzebie w każdy: wtorek, czwartek i sobotę, wydawane są od godziny 15:30 do 17:30 w budynku Urzędu Miejskiego, Rynek 1, gdzie patrol Straży Miejskiej nadzoruje poprawny przebieg akcji.

 

Równocześnie trwa trzecia edycja programu „Talerz gorącej zupy” patronowana przez Macieja Kamińskiego, Andrzeja Beresteckiego oraz Janusza Zapotockiego, sprawę wsparła również posłanka Anna Schmidt. Główną siłą jest Towarzystwo Pomocy im. Świętego Brata Alberta, gdzie przygotowywane są posiłki, które w specjalnych termoizolacyjnych pojemnikach rozwozi Straż Miejska, docierając do najbardziej potrzebujących.


Dotarcie do osób w potrzebie jest wynikiem pracy, ponad podziałami, całej grupy osób. Istotną pomocą jest wskazanie przez mieszkańców miejsc bytowań osób bezdomnych.
Informacje o osobach potrzebujących pomocy proszę przekazywać na numer:

16 677 06 60 lub 16 677 06 61

 

Dziękujemy również firmom zaangażowanym w pomoc społeczności Przemyśla.

 

Opublikował(a): Teresa Wojnarowicz Data publikacji: 15-02-2024 04:12 Modyfikował(a): Teresa Wojnarowicz Data modyfikacji: 20-03-2024 11:24

Na skróty